Komente
Intervista
Lajme
Botime
Arkivi

 


Kërko në
  
www.google.com
Kërko në
  
www.lpk-kosova.com


 
 
 
Kryesia e Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LPK-sė e zgjedhur nė Mbledhjen e V tė Pėrgjithshme


 1. Emrush Xhemajli, kryetar

 2. Gafurr Elshani, nėnkryetar

 3. Ali Ahmeti, nėnkryetar

 4. Ilaz Kadolli

 5. Bedrush Qollaku

 6. Muhamet Mehmeti

 7. Ismail Haxhiu

 8. Shemsi Bushi

 9. Raif Gashi

 10. Ismet Sylejmani

 11. Ali Reshani

 

 
Kryesia e Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LPK-sė e zgjedhur nė Mbledhjen e VI tė Pėrgjithshme


 1. Emrush Xhemajli, kryetar

 2. Gafurr Elshani, zėvendėskryetar

 3. Muhamet Mehmeti, sekretar

 4. Shefit Xhaferi, anėtar

 5. Ali Halimi, sekretar pėr rini

 6. Ismail Haxhiu, anėtar

 7. Hasan Meta, anėtar dhe deputet nė Kuvendin e Kosovės

 8. Durmish Gashi, anėtar

 9. Demir Reshiti, sekretar pėr marrėdhėnie me publikun

 10. Asllan Pantina, anėtar

 11. Fexhrie Konushevci, anėtare

 12. Naim Zhitia, anėtar

 13. Metush Zenuni, anėtar

 14. Abdyl Mushkolaj, anėtar

 15. Binak Berisha, anėtar

 

 
Kryesia e Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LPK-sė e zgjedhur nė Mbledhjen e VII tė Pėrgjithshme


 1. Emrush Xhemajli, kryetar

 2. Gafurr Elshani, sekretar i pėrgjithshėm

 3. Durmish Gashi, anėtar

 4. Hasan Meta, anėtar dhe deputet nė Kuvendin e Kosovės

 5. Demir Reshiti, anėtar

 6. Naim Zhitia, sekretar pėr ēėshtje financiare

 7. Abdyl Mushkolaj, anėtar

 8. Ilaz Kadolli, anėtar

 9. Ali Buzhala, anėtar

 10. Nuhi Paēarizi, anėtar

 11. Ali Halimi, anėtar

 12. Halil Ēadraku, anėtar

 13. Muharrem Dina, anėtar

 14. Asllan Pantina, anėtar